Samochód

Atrakcyjne ceny, elastyczny zakres ochrony to zalety naszych pakietów dla posiadaczy flot samochodowych. U nas jako flotę traktujemy już 5 pojazdów!

Co warto wiedzieć o programie ubezpieczeń Małych Flot w HDI?

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem Małych Flot. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na poszukiwane pytanie napisz do nas, a konsultant skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najkrótszym czasie.

W jakich krajach działa OC komunikacyjne, a gdzie potrzebna jest Zielona Karta?
Ochroną objęte są skutki kolizji, potrącenia czy wypadku - zarówno na terenie Polski, jak również w wiekszości krajów europejskich. Pełną listę państw, w których wystarczy nasze OC, a do których trzeba dokupić Zieloną Kartę znajdziesz na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Co to znaczy, że umowa AC jest oparta o formułę od wszystkich ryzyk?

Formuła ubezpieczenia od wszystkich ryzyk tzw. all risks zastosowana w naszych umowach AC oznacza, że umowa obejmuje wszystkie ryzyka standardowej polisy (np. wypadek, powódź) oraz wszystkie inne, które nie zostały wyraźnie wyłączone w umowie. Dzięki temu łatwiej jest dowiedzieć się kiedy ubezpieczenie zadziała. Wystarczy przeczytać wyłączenia, a nie wyłączenia i zakres ochrony jak w standardowych umowach. Taka formuła ułatwia dochodzenie swoich praw, bo to towarzystwo musi udowodnić, że dana szkoda nie jest objęta umową. 

Jakie pojazdy mogą być objęte ubezpieczeniem HDI Moto Assistance+?
Ubezpieczeniem HDI MOTO Assistance+ mogą być objęte:

- samochody osobowe

- samochody ciężarowo-osobowe

- samochody specjalne kempingowe

- przyczepy specjalne kempingowe

- samochody ciężarowe - których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 t 

- motocykle

- przyczepy lekkie o ładowności do 750 kg

Ważne! Nie stosujemy ograniczenia wiekowego pojazdów.

Jakie wypadki obejmuje ubezpieczenie NNW Komunikacyjne?
Przedmiotem ubezpieczenia HDI NNW są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, powstałe podczas:
  • wsiadania i wysiadania z pojazdu,
  • postoju i naprawy na trasie jazdy,
  • bezpośrednio przy załadunku lub wyładunku pojazdu.
Jaką pomoc gwarantuje ubezpieczenie HDI Opony?
HDI Opony gwarantuje:

- wymianę kół - na miejscu zdarzenia, kół w których zostały uszkodzone opony lub dętki, na sprawne koło lub koła zapasowe,

- holowanie ubezpieczonego pojazdu do warsztatu, w którym zostanie naprawione uszkodzone ogumienie, jeśli wymiana koła lub kół w miejscu zdarzenia nie jest możliwa,

- pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego ogumienia,

- telefoniczną pomoc informacyjną o danych teleadresowych:

a) zakładów wulkanizacyjnych, 
b) sklepów z oponami, 
c) punktów przechowywania opon

Pamiętaj o posiadaniu w Twoim pojeździe sprawnego koła zapasowego lub zestawu naprawczego koła. W przypadku braku wyżej wymienionych świadczenie pomocy nie zostanie zrealizowane.

Co obejmuje ubezpieczenie HDI Szyby?
Ubezpieczenie HDI Szyby obejmuje organizację oraz pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyb w pojazdach osobowych i ciężarowych do 3,5 t.
Jak działa ubezpieczenie HDI MINI GAP?
HDI MINI GAP to proste ubezpieczenie na wypadek kradzieży. Gwarantuje wypłatę określonej kwoty (nie więcej niż 3 tys. zł) w razie kradzieży samochodu. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy kupują samo OC, ze względu na wiek samochodu.