O HDI

HDI jako marka o ponad 100 letniej tradycji na świecie, obecna jest w Polsce od ponad 10 lat. Obecnie to znak towarowy pod którym spółka TUiR "WARTA" S.A. oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

To efekt połączenia 28 grudnia 2012 r. spółek HDI Asekuracja TU oraz TUiR "WARTA" S.A., w jedno bardzo mocne towarzystwo ubezpieczeniowe, zajmujące pozycję wicelidera na rynku ubezpieczeń majątkowych. Dzięki szerokiej ofercie i rozległej sieci sprzedaży jesteśmy ubezpieczycielem dla każdego Polaka. Naszym celem jest zapewnienie klientom najwyższej jakości oferty, przyjaznej obsługi i dostępności naszych usług.

Harmonia, Doświadczenie, Innowacyjność - to główne wartości zapisane w nazwie HDI, którym jesteśmy wierni.

HDI

 

Budujemy nową jakość na rynku usług ubezpieczeniowych. Skutecznie zaspokajamy potrzeby ubezpieczeniowe klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm.

Do każdego klienta podchodzimy z szacunkiem i życzliwością. Tworzymy partnerskie relacje z naszymi pracownikami. Przynosimy zyski naszym akcjonariuszom. Chcemy przyczyniać się do rozwoju społeczności, w której żyjemy.

WŁADZE

 

Zarząd

 

Jarosław Parkot - Prezes Zarządu
Paweł Bednarek- Wiceprezes Zarządu
Grzegorz Bielec - Wiceprezes Zarządu
Jarosław Niemirowski - Wiceprezes Zarządu
Hubert Mordka - Wiceprezes Zarządu
Jarosław Piątkowski - Wiceprezes Zarządu
Rafał Stankiewicz - Wiceprezes Zarządu
Witold Walkowiak- Wiceprezes Zarządu
 

Rada Nadzorcza

 
Torsten Leue
Zbigniew Staszak
Sven Fokkema
Oliver Schmid
Karl-Gerhard Metzner
Michiaki Shirai        
                 

UDZIAŁOWCY

 
Grupa Talanx jest trzecią pod względem wielkości grupą ubezpieczeniową w Niemczech i jedenastą w Europie. Cechą charakterystyczną Talanx jest to, że z sukcesem prowadzi działalność pod wieloma markami, takimi jak: HDI, HDI-Gerling, Hannover Re (jeden z wiodących reasekuratorów), Targo Insurers, PB Insurers, Neue Leben i spółka świadcząca usługi finansowe AmpegaGerling.
 
Grupa ma swoją główną siedzibę w Hannoverze, ale działa na terenie 150 krajów na całym świecie. Potwierdzeniem jej siły finansowej i stabilności jest rating przyznany przez agencję ratingową Standard & Poor's na poziomie A+/stable (mocny), a Grupie Hannover - na poziomie AA-/stable (bardzo mocny).
 
Talanx International AG zarządza międzynarodowymi liniami ubezpieczeń dla klientów indywidualnych i korporacyjnych Grupy Talanx. Talanx International jest obecny w 15 krajach i posiada około 8 mln klientów. Oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe, morskie i na życie.
 
Więcej: www.talanx.com
 
 
Meiji Yasuda
 
Meiji Yasuda Life Insurance Company to najstarszy ubezpieczyciel na życie na japońskim rynku, założony już 9 lipca 1881 r. Obecnie to wicelider pod względem przychodów ze składek na rodzimym rynku. Zatrudnia 39 tys. osób z czego ponad 30 tys. to siły sprzedaży oferujące szeroki zakres ubezpieczeń w tym indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia rentowe, głównie z wykorzystaniem kanału bancassurance.
 
Od 2010 r. firma Meji Yasuda jest związana z Talanx porozumieniem o strategicznym partnerstwie.
 
Więcej: www.meijiyasuda.co.jp