HDI NNW

Obejmuje trwałe następstwa nieszczęśwych wypadków, powstałe u kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu - w związku z ruchem pojazdu. Wypłaty mogą sięgnąć nawet 180 tys. zł.

Co warto wiedzieć o naszym NNW komunikacyjnym?

Ponizej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem NNW komunikacyjnym. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na poszukiwane pytanie napisz do nas, a konsultant skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najkrótszym czasie.

Jakie wypadki obejmuje ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

Przedmiotem ubezpieczenia HDI NNW są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów pojazdu polegające na uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, powstałe podczas:

 • wsiadania i wysiadania z pojazdu,
 • postoju i naprawy na trasie jazdy,
 • bezpośrednio przy załadunku lub wyładunku pojazdu.
Na jakie świadczenia można liczyć z NNW komunikacyjnego?

HDI odpowiada za następstwa nieszczęśliwych wypadków, skutkujące wypłatą świadczenia z tytułu:

 • trwałego uszczerbku na zdrowiu,
 • śmierci ubezpieczonego,
 • nabycia protez lub środków pomocniczych,
 • przeszkolenia zawodowego inwalidów,
 • koniecznej operacji plastycznej,
 • transportu zwłok
Jakie są sumy ubezpieczenia w NNW komunikacyjnym?

Ubezpieczenie jest dostępne w czeterech wariantach, różniących się sumą ubezpieczenia na każdą osobę jadącą w samochodzie:

wariant I - 5000 zł,

wariant II – 10 000 zł,

wariant III – 15 000 zł,

wariant IV – 30 000 zł.

Kogo obejmuje ubezpieczenie NNW komunikacyjne?

NNW komunikacyjne obejmuje wszystkie osoby jadące w momencie wypadku danym samochodem, w tym kierowcę.

Jeśli wybierzesz pakiet Bezpieczna Rodzina, kierowca jest objęty dodatkowym ubezpieczeniem na wysokie sumy. Wtedy maksymalna wypłata w razie śmierci kierowcy w wyniky wypadku jest sumą wypłaty z podstawowego pakietu NNW (do 30 tys. zł) oraz z pakietu Bezpieczna Rodzina (do 150 tys. zł)

Likwidacja szkód - zgłoś szkodę

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że od piątku 13 października br. od godz. 22.00 do niedzieli 15 października br. do godz. 22.00 prowadzone będą prace techniczno-konserwacyjne powodujące niedostępność systemu zgłaszania szkód on-line. Szkody występujące w powyższym okresie można będzie zgłosić od poniedziałku 16 października br.

 

Informujemy również, że w przypadku szkód z ubezpieczeń majątkowych (domów, mieszkań i innych budynków)  powstałych na skutek nawałnic, huraganów, gradobicia itp. klienci mogą rozpocząć naprawę przed wizytą rzeczoznawcy. Prosimy jednak, aby najpierw wykonali zdjęcia miejsca zdarzenia oraz zniszczeń np. telefonem komórkowym. Następnie można rozpocząć sprzątanie, naprawę uszkodzeń lub zabezpieczyć mienie. Prosimy jednak o zachowanie uszkodzonych elementów do czasu kontaktu pracownika Warty oraz o zachowanie wszystkich faktur i kosztorysów.

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zespół HDI

Zgłoś szkodę:

 • FORMULARZ ZGŁOSZENIA SZKODY (chwilowo nieczynny)
 •