OC komunikacyjne

Kupując OC w HDI masz możliwość wyboru zakresu ochrony.

Możesz zdecydować się na atrakcyjny Pakiet OC Turbo z assistance, gwarancją ochrony zniżek i bezpłatnym rozszerzeniem zakresu ochrony przy odnowieniu umowy.

Jeśli liczysz każdy grosz, możesz też kupić zwykły Pakiet OC.

Co warto wiedzieć o naszym OC?

Ponizej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem OC. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na poszukiwane pytanie napisz do nas, a konsultant skontaktuje się z Tobą w możliwie jak najkrótszym czasie.

Przed czym chroni OC komunikacyjne?
Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych chroni Ubezpieczonego przed finansowymi skutkami szkód wyrządzonych przez kierującego pojazdem osobom trzecim, w tym innym uczestnikom ruchu. 
Gdzie znajdę szczegółowe warunki OC komunikacyjnego?

Szczegółowe informacje (przedmiot i zakres ochrony) ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów reguluje Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. Nr 124 poz 1152) z późniejszymi zmianami.

Jakie są sumy gwarancyjne na polisach OC?
Sumy gwarancyjne to kwoty do wysokości, których wypłacimy odszkodowanie. W zależności od rodzaju szkody stanowią one (na jedno zdarzenie) równowartość:

 

5 000 000 euro w przypadku szkód na osobie,

1 000 000 euro w przypadku szkód w mieniu.

W jakich krajach działa OC komunikacyjne?

Ochroną objęte są skutki kolizji, potrącenia czy wypadku - zarówno na terenie Polski, jak również w wiekszości krajów europejskich. Pełną listę państw, w których wystarczy nasze OC, a do których trzeba dokupić Zieloną Kartę znajdziesz na stronie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

 

 

Dlaczego trzeba mieć OC komunikacyjne?

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego ma obowiązek zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Wypełnienie tego obowiązku pozwoli Ci uniknąć konsekwencji finansowych.

Pamiętaj, że jeśli nie będziesz miał OC komunikacyjnego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może to łatwo ustalić dzięki swojej bazie umów OC i nałożyć opłatę karną. Może to być nawet kilka tysięcy złotych! Szczegóły znajdziesz na stronie UFG.

Mało tego, jeśli nie będziesz miał OC i spowodujesz wypadek, to zostaniesz obciążony nie tylko wspomnianą wyżej opłatą! UFG wypłaci odszkodowanie lub świadczenie poszkodowanej przez Ciebie innej osobie, ale będzie domagał się od Ciebie zwrotu wypłaconych jej pieniędzy. A to już nie tysiące, a dziesiątki tysięcy złotych! Więcej na ten temat znajdziesz w informacji prasowej UFG.

Likwidacja szkód - zgłoś szkodę

Szanowni Państwo,

 

informujemy, że od piątku 13 października br. od godz. 22.00 do niedzieli 15 października br. do godz. 22.00 prowadzone będą prace techniczno-konserwacyjne powodujące niedostępność systemu zgłaszania szkód on-line. Szkody występujące w powyższym okresie można będzie zgłosić od poniedziałku 16 października br.

 

Informujemy również, że w przypadku szkód z ubezpieczeń majątkowych (domów, mieszkań i innych budynków)  powstałych na skutek nawałnic, huraganów, gradobicia itp. klienci mogą rozpocząć naprawę przed wizytą rzeczoznawcy. Prosimy jednak, aby najpierw wykonali zdjęcia miejsca zdarzenia oraz zniszczeń np. telefonem komórkowym. Następnie można rozpocząć sprzątanie, naprawę uszkodzeń lub zabezpieczyć mienie. Prosimy jednak o zachowanie uszkodzonych elementów do czasu kontaktu pracownika Warty oraz o zachowanie wszystkich faktur i kosztorysów.

 

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zespół HDI

Zgłoś szkodę:

  • FORMULARZ ZGŁOSZENIA SZKODY (chwilowo nieczynny)
  •  

Wolisz zgłosić szkodę przez telefon?

Zadzwoń na numer infolinii

22 449 99 99 801 801 181

lub wyślij SMS o treści SZKODA na numer +48 661 001 581. Oddzwonimy.

Koszt połączenia telefonicznego i wiadomości SMS zgodnie z cennikiem Twojego operatora.

Znajdź placówkę